Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej Rybnik 2014Beti recordings OFPA

Piosenka artystyczna to suma muzyki, literatury i kunsztów scenicznych. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej powstał z zadumy nad losem młodych artystów. OFPA daje możliwość spotkania tych najzdolniejszych, najbardziej obiecujących adeptów w sztuce wokalnej w Polsce.
Piosenkę europejską, w jej nowoczesnym kształcie, tworzyli na przestrzeni kilkudziesięciu lat minionego wieku - poeci, kompozytorzy i piosenkarze. Tworzyli ją w wielu miastach i krajach ówczesnej Europy, często z dala od miejsc, w których się urodzili. Nie były to azyle polityczne czy losowo pojmowane emigracje. Żyli i tworzyli, często o wiele skuteczniej, w miejscach, gdzie żyć im wypadło. Byli rzeczywiście Europejczykami, a jako artyści wiele dali nie tylko Europie, ale i całemu światu.

Kurt Weill, Joseph Kosma, Georges Moustaki,
Charles Aznavour, Jacques Brel, Jaromir Nohavica

występują: Beata Banasik, Jakub Blokesz, Mariusz Kiljan, Maja Kleszcz, Paweł Królikowski, Natalia Przybysz, Michał Staszczak, Tomasz Steńczyk, Monika Węgiel. Gra orkiestra Akademii Muzycznej w Krakowie pod dyr. Piotra Dziubka. Scenariusz i reżyseria: Bogusław Sobczuk.